טיול בקרואטיה

קרואטיה

תכנון טיול בקרואטיה

קרואטיה היפה מציעה למטיילים בה חופים תכולים, ערי חוף עתיקות, שמורות טבע שופעות צמחיה ואגמי תורכיז. 

מידע כללי:

קרואטיה המשתייכת לחבל הבלקן, גובלת עם סלובניה מצפון מערב, הונגריה מצפון מזרח, סרביה  ובוסניה הרצוגובינה במזרח, מונטנגרו בדרום וחוף הים האדריאטי ממערב. לפני שני עשורים בלבד התרחשה מלחמה קשה עם סרביה השכנה, לאחר הכרזת העצמאות של קרואטיה שהיתה עד אז שייכת ליוגוסלביה,אך כיום היא נחשבת לאחת המדינות היציבות באזור.

הבירה: זאגרב. ערים מתויירות נוספות: דוברובניק, ספליט, זאדאר, אופטיה, רוביני.

איפה מטיילים?

רבים בוחרים לשלב את הטיול בקרואטיה עם סלובניה השכנה מצפון. האתר המתוייר ביותר הנו שמורת הטבע הידועה – שמורת אגמי פליטיביצה. ניתן ומומלץ לשלב גם עם טיול בחצי האי איסטריה או בחלקים הדרומיים יותר של המדינה. 

לקרואטיה צורה מוארכת, והמרחק בין חלקה הצפוני לחלקה הדרומי רב. ניתן לבחור בטיול מתגלגל המתחיל בנקודה דרומית ועולה צפונה או להפך, או להתחיל מזאגרב ולהתרכז בחצי המרכזי והצפוני של המדינה.

נקודות עניין מרכזיות

מלבד אגמי פליטיביצה היפהפיים, תוכלו לבקר בשמורות טבע נוספות: פקלינצה, קרקא Np krka, וולביט המציעות הרים, צמחיה, אגמים ומפלים. 

בחבל דלמטיה היפה מומלץ לבקר בערי החוף העתיקות: בדוברובניק (שבשנים האחרונות נהפכה למתויירת לעייפה גם בשל הקשר שלה לתכנית הטלוויזיה המפורסמת משחקי הכס שחלקים ממנה צולמו כאן). בספליט, אומיש וזדאר ובקבוצות האיים שלחוף הים האדריאטי.

הטיול בקרואטיה מתאים לחובבי טבע הרוצים לשלב טיולים בטבע, ערים עתיקות וחופשת בטן גב באחד מהחופים הרבים של המדינה. 

טיול עם ילדים ומתבגרים: יש כאן שפע של אפשרויות המתאימות לטיול עם ילדים: פארקי מים, ראפטינג, אומגות אתגריות, קארטינג ועוד. 

הצצה לקרואטיה

כתבות מגזין