טיולים ואתרים בצפון הנגב

כלניות בצפון הנגב

הנגב הצפוני - אתרים ומסלולי טיול

צפון הנגב, או הנגב המערבי, זה הבית שלי. כאן אני גרה. בקיבוץ אור הנר. חמש דקות משדרות בדרום ורבע שעה נסיעה מאשקלון בצפון. האזור שלנו יפהפה בחורף, ושיאו בפסטיבל דרום אדום. המועצות האזוריות שער הנגב, שדות נגב, אשכול, בני שמעון ומרחבים, והערים אשקלון, שדרות  נתיבות ואופקים שייכות לחבל ארץ יפה ומורכב זה. 

מסלולי טיול, אתרים ואטרקציות

מכתש בארי

אשקלון

אשקלון נמצאת ממש בקצה הצפוני של האזור, אבל בכל זאת הכנסתי אותה. אשקלון יושבת על חוף הים ויש לה מרינה חדשה ומשופצת. אני אוהבת במיוחד את חוף הגן הלאומי אשקלון ששייך לרשות הטבע והגנים. הגן הלאומי אשקלון כולל גם כניסה לחוף מסודר ויפה, גם חניון לילה לקמפניג שצופה על הים וכמובן את אתר העתיקות בו מומלץ לבקר במסגרת סיור מודרך. 

בית קפה מומלץ ממש: אנונה

גלידה טעימה: גולדה באשקלון 

עוד באזור: לוצ'נה בגיאה – מסעדת שף איטלקית כשרה

עוד המלצות על מקומות לא מוכרים בעיר בפוסט של חברתי ינינה מהבלוג אפקים מטיילים.

עוד באזור: "נתיב לשלום" מרכז המבקרים בישוב נתיב העשרה הנושק לרצועת עזה. על המורכבות בחיים באזור סכסוך ועל התקווה לשלום. בתיאום מראש.

חוף הגן הלאומי אשקלון
מרכז מבקרים נתיב לשלום בנתיב העשרה

שדרות

תאמינו או לא אבל בשנים האחרונות למרות המצב הבטחוני הרעוע העיר הדרומית עוברת שינוי משמעותי. מתיחת פנים משמעותית הנובעת מהשקעה רבה בחינוך בתרבות ובטיפוח חיצוני. תוכלו אפילו להנות מציורי קיר מרשימים, או לאכול באחת מהמסעדות האיכותיות  שנפתחו בעיר. תוכלו לאכול ב"החומוס של טחינה" ב"סבא שמחה" או ב"פסטה וזהו", אם חשקה נפשיכם באוכל אסייתי תעצרו ב"סושי מוטו" בכניסה לעיר. גם חיי לילה לא חסרים כאן בעיקר בזכות הסטודנטים הרבים הלומדים במכללת ספיר הסמוכה וגרים בשדרות והסביבה.  כל שנה מתהדרת העיר בפסטיבל קולנוע דרום האיכותי והנחשב. 

עוד מסעדות באזור: פטגוניה מסעדת בשרים ארגנטינאית באור הנר ומידס הברזילאית בברור חיל. 

ציור קיר בכניסה לעיר שדרות

דרום אדום - מרחב שיקמה וחבל הבשור

כל שנה בחודש פברואר מתקיים באזור פסטיבל דרום אדום, יוזמה שמטרתה להכיר למטיילים בישראל את המרחב הנפלא הזה, ובעיקר בשל שדות הכלניות האדומות המגיעות לשיא פריחתן לקראת סוף החורף. אבל מעבר לכלניות יש כאן אזור משגע במיוחד בחודשי החורף והאביב. תוכלו לטייל במרחב שיקמה שבשנים האחרונות הושקעו משאבים רבים בפיתוחו. דרך שיקמה העוברת לצד נחל  שיקמה מהצפון בשמורת כרמיה וזיקים, דרך בתרונות רוחמה ועד לשמורת פורה בדרום. האזור כולו מלא באתרים יפים, אבל תוכלו פשוט להגיע בעונה ולמצוא לכם יער או אתר לטייל בהם. רק אל תשכחו – החקלאים באזור עובדים קשה, שמרו על השדות והפרדסים והמנעו מכניסה אליהם. 

למסלולי טיול במרחב שיקמה והאזור

לאתר פסטיבל דרום אדום

לאתר שדות שקמה בשור

שדות חיטה ליד קיבוץ אור הנר
שדות חיטה ליד אור הנר: התמונה צולמה מחוץ לשדה
פריחה בבתרונות רוחמה
פריחה אביבית בבתרונות רוחמה

אתרים, מסלולי טיול ואטרקציות באזור

פריחה בנגב המערבי

פספסתי אתר? אטרקציה? מקום לינה שווה? כתבו לי ואוסיף

כתבו לי

גלריה

יכול להיות שתתעניינ/י גם בזה:

תכנון טיולים אורבניים

תכנון חופשה בערים באירופה. תכנית מותאמת אישית מלאה בהמלצות ובטיפים לחופשה המושלמת שלכם . כל האתרים, בתי קפה, …

טיולים לרגעים ייחודיים

החיים שלנו מלאים בתחנות בזמן, רגעים מיוחדים בהם אנחנו עוצרים ומציינים סימן דרך חשוב ומשמעותי. ומה טוב יותר מלחגוג ארועים מיוחדים בחופשה חלומית בחו"ל?

טיולי קונספט

לטיול קצת אחר, לחוויה שונה ומיוחדת, אני רוצה להציע לכם לחלום על טיול שכולו מוקדש לדבר שהכי מסעיר ומעניין אתכם, …

כתבות מגזין